نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

میانگین پست در روز
    0.00
    تشکرشده 0 بار در 0 ارسال

پیش فرض سوال در باره نصب ویندوز در حالت uefi و gpt

سلام

من یه هارد 3tb دارم دو تا هارد 1tb

هارد 3tb به صورت gpt هستش و هارد های 1tb به صورت mbr هستن

من می خوام رو هارد 3tb ویندوز ده نصب کنم به صورت uefi خوب

خواستم بدونم اون دو تا هارد دیگم رو که به صورت mbr هستن رو هم باید به gpt تغییر بدم یا نه اگه تغییر ندم مشکلی که پیش نمیاد سرعت کم نمیشه که؟

میانگین پست در روز
    0.41
    سیستم عامل
      لطفا سیستم عامل خود را مشخص نمایید.
    تشکرشده 43 بار در 39 ارسال

سلام
    نکته بسیار مهم در خصوص mbr اینه که این سیستم توانایی شناسایی پارتیشن هایی با ظرفیت بیشتر از 2 ترابایت یا 2000 گیگابایت را نداره
    gpt تا حدود زیادی مشابه mbr هست با این تفاوت که قادر به شناسایی هرگونه پارتیشن با هر ظرفیتی هست و به همین دلیل محدودیت های mbr رو در خودش نداره
    به کلام دیگه اگر شما قصد استفاده از هارد دیسک ها یا پارتیشن هایی با ظرفیت بیش از 2 ترابایت رو دارید حتما از gpt استفاده کنید
    mbr به سال 1983 برمیگرده، زمانی که کامپیوترها بر اساس dos از درایوهای هارد داخلی استفاده می‌کردن
    gpt می‌تونه سرعت رو در مقایسه با mbr افزایش بده اما من تفاوت زیادی ندیدم
    gpt می‌تونه تنها چند ثانیه‌ی نخست بوت را سریع‌تر کنه اما بسته به سخت افزار شما ممکنه به اندازه‌ای زیاد نشده باشه که شما متوجهش بشین
    و در مورد سازگاری با ویندوز، ویندوز ویستا، 7 و 8 می‌تونن تمامی درایوهای gpt را بخونن اما شما می‌تونین تنها هنگامی از درایو gpt بوت کنید که از کامپیوتری بر اساس uefi با اجرای نسخه‌ی 64 بیتی ویندوز استفاده کنید.
    ممنون
    ویرایش توسط Meyglad : ۱۵م اردیبهشت ۱۳۹۵ در ساعت ۱۰:۱۴

کاربر مقابل از Meyglad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: