به نام خدا.

درود.در قسمت ویژگی های امنیتی نرم افزار east-tec eraser 13.0.0.9000 گزینه ای به اسم Use Isaac Random generating algorithm وجود دارد.

1-می خواستم بدونم این الگوریتم چیست؟ و فعال کردنش به عنوان یک ویژگی امنیتی در پاک سازی فضاهای خالی درایوی که قصد انجامش رو دارم لازم است؟ خودم با این که چیز کمی از انگلیسی متوجه می شوم،در گوگل جست و جو کردم.مطلب خاصی پیدا نکردم و چیزی متوجه نشدم.به خود تارنمای نرم افزار east-tec.com هم نتونستم دسترسی پیدا کنم.

2-در کنار گزینه بالا گفته شده،گزینه Overwrite Buffer وجود دارد.پرسش جزئیم این است که باز نویسی حافظه میانجی که برای آن از حجم 8KB تا 8MB در نظر گرفته شده،منظور فقط پاک سازی و بازنویسی قسمت هایی از حافظه میانجی است که به تناسب انتخاب کاربر تفاوت دارد یا مفهوم جداگانه ای دارد؟ و اگر بله،هم بعد نرم افزاری و هم سخت افزاری حافظه میانجی رو شامل می شود؟

3-عملیات wipe کردن یک درایو به صورت دوره ای به طور مثال هر دو یا سه ماه،آسیبی به هارد وارد می کند و از عمر مفید آن کم می کند؟استانداری در مورد تعداد دفعات این کار در یک بازه زمانی مشخص وجود دارد؟

توضیح:این نرم افزار رو طبق نتایج تارنمای toptenreviews.com که رتبه 2 را کسب کرده بود و از آن جایی که یک سری اطلاعات حساس باید پاک می شدند،انتخاب کردم.

Windows 8.1 Enterprise