نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

میانگین پست در روز
    0.00
    سیستم عامل
      لطفا سیستم عامل خود را مشخص نمایید.
    تشکرشده 2 بار در 2 ارسال

Lightbulb پر شدن خود به خود درایو c در ویندوز 10

سلام دوستان من یه مشکلی برام پیش امده.ویندوز 10 من خود به خود درایو c حجمش میره بالا پر میشه .آپدیت ویندوز 10 غیر فعال کردم .حتی اپدیت نرم افزار هارو غیر فعال کردم.ولی دلیلشو پیدا نکردم چرا؟

میانگین پست در روز
    1.20
    سیستم عامل
      Windows-8
    تشکرشده 2,483 بار در 1,237 ارسال

درود. محتویات پوشه temp را در مسیر C:\Windows\Temp پاک کنید. همچنین ممکنه ویندوز شما ریستور پوینتهای زیادی گرفته باشه که برای اینکار به Control Panel/System/Click on System Protection برید و سپس درایو ویندوز را انتخاب و دکمه delete را انتخاب تا همه ریستورپوینتها پاک شوند. برای اینکه ریستورپوینتها زیاد فضا اشغال نکنن توی همون پنجره باز شده Max Usage را روی 10 گیگ تنظیم کنید.
    [تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند لینکها را مشاهده نمایند.] - [تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند لینکها را مشاهده نمایند.]

میانگین پست در روز
    0.43
    تشکرشده 469 بار در 297 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kaman نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکلی برام پیش امده.ویندوز 10 من خود به خود درایو c حجمش میره بالا پر میشه .آپدیت ویندوز 10 غیر فعال کردم .حتی اپدیت نرم افزار هارو غیر فعال کردم.ولی دلیلشو پیدا نکردم چرا؟
    وقت بخیر دوست عزیز

علت پر شدن بی‌دلیل و ناگهانی درایو C (ویندوز) و راه برطرف کردن آن

چند روش مختلف برای افزایش فضای خالی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید:

1. هر فایلی را که از درایوهای ویندوز حذف می‌کنید، ابتدا وارد Recycle Bin و یا اصطلاحا “سطل آشغال ویندوز” می‌شود. توجه کنید که هنوز این فایل یا فایل‌ها از سیستم شما حذف نشده‌اند. به عنوان مثال یک بازی با حجم 10 گیگابایت را به صورت دستی از یکی از درایوهای ویندوز حذف کرده‌اید و وقتی که فضای موجود در درایو را مشاهده می‌کنید، متوجه خواهید شد که هنوز هم هیچ فضایی از درایو مورد نظر، کم نشده است. پس فراموش نکنید که Recycle Bin را همواره خالی نگه دارید.

2. بسیاری از کاربران نمی‌دانند که محیط میزکار یا Desktop کامپیوتر، بخشی از درایوی است که ویندوز در آن نصب شده و اگر چیزی را در این قسمت قرار دهید، فضایی از درایو ویندوز را به خود اختصاص خواهد داد. پس این موضوع را نیز به یاد داشته باشید که فایل‌های حجیم را از این بخش منتقل کنید.

3. اگر زیاد اهل وب‌گردی هستید، باید بدانید که هر سایتی را که باز می‌کنید، اطلاعات آن در قالب Cache، در درایوی که ویندوز در آن نصب شده، ذخیره می‌شود. اگر از نرم‌افزارهای بهینه‌ساز استفاده می‌کنید، حتما متوجه این موضوع و پاکسازی کش مرورگرها توسط این نرم‌افزارها خواهید شد.

احتمالا وقتی با چنین حالتی روبه‌رو می‌شوید، ابتدا وارد درایو ویندوز شده و با زدن همزمان دکمه‌های Ctrl+A، سعی می‌کنید حجم مجموع فایل‌های سیستم خود را مشاهده کنید. در چنین حالتی (اگر تصور کنیم که درایو ویندوز شما، 100 گیگابایت ظرفیت دارد)، شاید با 40 گیگابایت از اطلاعات طرف باشید و با خود بگویید که باید 60 گیگابایت فضای خالی وجود داشته باشد اما وقتی که میزان فضای خالی موجود را از طریق خود ویندوز مشاهده می‌کنید، تنها 10 گیگابایت فضای خالی وجود داشته باشد!

اما دلیل این موضوع چیست؟

دلیل این موضوع، وجود تعداد بسیار زیادی فایل‌های بکآپ و پیشتیبان ویندوز می‌باشد که در غالب نقاط Restore Points یا نقاط بازیابی ذخیره می‌شوند.

برای تنظیم میزان فضایی که در آن فایل‌های Restore Points ذخیره می‌شوند، مسیر زیر را در ویندوز 7 طی کنید:

کافیست وارد Control Panel شده و از قسمت System، وارد System Protection شوید:

حالا با پنجره‌ ایی روبه‌رو می‌شوید که باید وارد بخش تنظیمات یعنی Configure شوید و میزان فضایی که فایل‌های بکآپ به خود اختصاص می‌دهند را کاهش دهید:

نیازی به استفاده از گزینه‌ی Delete نیست چرا که با کم کردن میزان استفاده‌ی فایل‌های پشتیبان و تعیین فضای آنها، قدیمی‌ترین نسخه‌های پشتیبان به صورت خودکار پاک می‌شوند اما استفاده از Delete، تمامی آنها را از سیستم شما حذف خواهد کرد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

بهتر است بار دیگر فضای خالی درایو ویندوز را چک کنید…!

فراموش نکنید که وجود Restore Point ها برای هر سیستمی، بسیار ضروری هستند و اگر از درست شدن آنها در سیستم جلوگیری کنید، شاید اگر به مشکلی برخورد کنید، نتوانید ویندوز خود را بدون مشکل درست کرده و مجبور به تعویض آن باشید.

و اگر باز هم مشکل رفع نشد ممکن است یک بد افزار یا یک worm روی سیستم شما شروع به تکثیر و گسترش سریع خود دست میزند از یک آنتی ویروس آپدیت شده جهت اسکن سیستم استفاده نمائید .

مرسی
    لطفا هنگامی که درخواستهای خود را مطرح می نمایید حتما ذکر بفرمایید که نرم افزار را از داخل کدام پک نصب کرده اید ( ورژن پک روی جلد قید شده است ) و یا اگر از محصولاتی به غیر از پک استفاده میکنید لطفا از روی جلد کاغذی زیر آرم گردو کد محصول را ارسال کنید همچنین نوع سیستم عامل شما چیست تا سریعتر به مشکل شما رسیدگی شود.

اگر از مطالب قید شده استفاده کردید لطفا کلید تشکر را فشار دهید.