نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

میانگین پست در روز
    0.02
    سیستم عامل
      لطفا سیستم عامل خود را مشخص نمایید.
    تشکرشده 7 بار در 3 ارسال

پیش فرض خرابی sleep و hibernate در ویندوز 7

سلام روی سیستمم یک هارد یک ترابایت دارم که به این صورت پارتیشن بندی شده ( خودم این کار را نکردم ) : درایو C با 100 گیگ primary درایو D با 100 گیگ logical درایوهای E و F و G هر کدام با 200 گیگ و logical درایو H با 131 گیگ logical این هارد رو تازه خریدم . بعد از اینکه توسط خدمات کامپیوتری به صورت بالا پارتیشن بندی شد روی درایو C ویندوز xp نصب کردم و بعد روی درایو D ویندوز 7 ریختم . در ویندوز xp هایبرنت به خوبی کار میکنه اما در ویندوز 7 وقتی روی هایبرنت میذارم صفحه مانیتور یکدفعه سیاه میشه و بعد سیستم مثلا هایبرنت میشه . وقتی با کلیک موس می خوام سیستم رو دوباره راه اندازی کنم صفحه resuming windows میاد اما به یک باره کامپیوتر ری استارت میشه و زمانی که از منوی بوت ویندوز 7 رو انتخاب میکنم یک صفحه ابی میاد و بعد از ان ویندوز 7 بالا میاد . توی هارد قبلی هم که توسط همین خدمات کامپیوتری پارتیشن بندی شده بود همین مشکل رو داشتم . اما یک بار به طور اتفاقی درست شد . به این صورت که روی اون هم دو تا ویندوز نصب کرده بودم . به دلیل ویروسی شدن ویندوز xp ، اون رو پاک کردم و دوباره نصب کردم . اما چون ویندوز 7 هم از قبل نصب بود در منو بوت ویندوز 7 ناپدید شد و بعدا با برنامه easy BCD اون رو برگردوندم . البته شاید هم دوباره ویندوز 7 را نصب کردم . دقیقا یادم نیست . اما بعدش مشکل هایبرنت حل شد و ویندوز 7 بدون هیچ مشکلی اسلیپ یا هایبرنت میشد . حالا چرا توضیحات بالا را دادم . توی فروم یکی از سایتها دیدم گفته شده بود اساسا بیشتر مشکل صفحه ابی مرگ و اینکه هایبرنت یا اسلیپ به خوبی کار نمی کنه به خاطر پارتیشن بندی غیر اصولی هست . توضیحاتی هم درباره سیستم رزرو درایو نصبی ویندوز 7 و همچنین اکتیو بودن درایو و اینکه نباید بیشتر از یکی درایو پریماری داشته باشیم و MBR داده بود که من زیاد سر در نمیارم . برای همین من احتمال میدم مشکلم به همین دلیل باشه . ضمن اینکه system restore ویندوز 7 هم خرابه . یعنی هر وقت سیستم خاموش و دوباره روشن بشه ، تمام restore point پاک میشه . هر چقدر هم create بگیری دوباره با ری استارت شدن پاک میشه . تنظیماتش هم درست هست . اما انگار در یک پوشه موقتی ذخیره میشه و دائمی نیست . فکر کنم این هم به خاطر پارتیشن بندی باشه . با توجه به توضیحات بالا بالاخره مشکل چی هست ؟ پارتیشن بندی اصولی برای نصب دو ویندوز xp و 7 چطور باید باشه ؟ چند تا primary باید داشته باشیم ؟ ایا باید محل نصب ویندوزها رو جابه جا کنم . درایوهای C و D منظورم هست ؟ به نظر میاد مشکل خیلی از کسانی که دو تا ویندوز نصب میکنند هست . اگر یک راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .

میانگین پست در روز
    0.43
    تشکرشده 451 بار در 280 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1111111 نمایش پست ها
    سلام روی سیستمم یک هارد یک ترابایت دارم که به این صورت پارتیشن بندی شده ( خودم این کار را نکردم ) : درایو C با 100 گیگ primary درایو D با 100 گیگ logical درایوهای E و F و G هر کدام با 200 گیگ و logical درایو H با 131 گیگ logical این هارد رو تازه خریدم . بعد از اینکه توسط خدمات کامپیوتری به صورت بالا پارتیشن بندی شد روی درایو C ویندوز xp نصب کردم و بعد روی درایو D ویندوز 7 ریختم . در ویندوز xp هایبرنت به خوبی کار میکنه اما در ویندوز 7 وقتی روی هایبرنت میذارم صفحه مانیتور یکدفعه سیاه میشه و بعد سیستم مثلا هایبرنت میشه . وقتی با کلیک موس می خوام سیستم رو دوباره راه اندازی کنم صفحه resuming windows میاد اما به یک باره کامپیوتر ری استارت میشه و زمانی که از منوی بوت ویندوز 7 رو انتخاب میکنم یک صفحه ابی میاد و بعد از ان ویندوز 7 بالا میاد . توی هارد قبلی هم که توسط همین خدمات کامپیوتری پارتیشن بندی شده بود همین مشکل رو داشتم . اما یک بار به طور اتفاقی درست شد . به این صورت که روی اون هم دو تا ویندوز نصب کرده بودم . به دلیل ویروسی شدن ویندوز xp ، اون رو پاک کردم و دوباره نصب کردم . اما چون ویندوز 7 هم از قبل نصب بود در منو بوت ویندوز 7 ناپدید شد و بعدا با برنامه easy BCD اون رو برگردوندم . البته شاید هم دوباره ویندوز 7 را نصب کردم . دقیقا یادم نیست . اما بعدش مشکل هایبرنت حل شد و ویندوز 7 بدون هیچ مشکلی اسلیپ یا هایبرنت میشد . حالا چرا توضیحات بالا را دادم . توی فروم یکی از سایتها دیدم گفته شده بود اساسا بیشتر مشکل صفحه ابی مرگ و اینکه هایبرنت یا اسلیپ به خوبی کار نمی کنه به خاطر پارتیشن بندی غیر اصولی هست . توضیحاتی هم درباره سیستم رزرو درایو نصبی ویندوز 7 و همچنین اکتیو بودن درایو و اینکه نباید بیشتر از یکی درایو پریماری داشته باشیم و MBR داده بود که من زیاد سر در نمیارم . برای همین من احتمال میدم مشکلم به همین دلیل باشه . ضمن اینکه system restore ویندوز 7 هم خرابه . یعنی هر وقت سیستم خاموش و دوباره روشن بشه ، تمام restore point پاک میشه . هر چقدر هم create بگیری دوباره با ری استارت شدن پاک میشه . تنظیماتش هم درست هست . اما انگار در یک پوشه موقتی ذخیره میشه و دائمی نیست . فکر کنم این هم به خاطر پارتیشن بندی باشه . با توجه به توضیحات بالا بالاخره مشکل چی هست ؟ پارتیشن بندی اصولی برای نصب دو ویندوز xp و 7 چطور باید باشه ؟ چند تا primary باید داشته باشیم ؟ ایا باید محل نصب ویندوزها رو جابه جا کنم . درایوهای C و D منظورم هست ؟ به نظر میاد مشکل خیلی از کسانی که دو تا ویندوز نصب میکنند هست . اگر یک راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .
    وقت بخیر دوست عزیز

بدون شک hibernate اطلاعات را درون رم دستگاه ذخیره میکند از سالم بودن رم خود مطمئن شوید و سخت افزار سیستم را حتما از سایت مربوط به خد دانلود و نصب نمائید و به هیچ عنوان از درایور پک ها استفاده نکنید.

مرسی
    لطفا هنگامی که درخواستهای خود را مطرح می نمایید حتما ذکر بفرمایید که نرم افزار را از داخل کدام پک نصب کرده اید ( ورژن پک روی جلد قید شده است ) و یا اگر از محصولاتی به غیر از پک استفاده میکنید لطفا از روی جلد کاغذی زیر آرم گردو کد محصول را ارسال کنید همچنین نوع سیستم عامل شما چیست تا سریعتر به مشکل شما رسیدگی شود.

اگر از مطالب قید شده استفاده کردید لطفا کلید تشکر را فشار دهید.

کاربر مقابل از Ultimate عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

میانگین پست در روز
    0.02
    سیستم عامل
    تشکرشده 7 بار در 3 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Ultimate نمایش پست ها
    وقت بخیر دوست عزیز بدون شک hibernate اطلاعات را درون رم دستگاه ذخیره میکند از سالم بودن رم خود مطمئن شوید و سخت افزار سیستم را حتما از سایت مربوط به خد دانلود و نصب نمائید و به هیچ عنوان از درایور پک ها استفاده نکنید. مرسی
    سلام اگر مشکل از رم باشه ، پس چرا در ویندوز xp این مشکل وجود ندارد ؟ نمیشه که رم برای یکی از ویندوزهای نصبی درست کار کنه و برای یکی دیگر نه ؟! ایا پارتیشن بندی که خدمات کامپیوتری انجام داده و توضیحاتش رو نوشتم درسته ؟ کم و کسری نداره ؟ رم رو تست کردم ، مشکلی نداشت ...
    ویرایش توسط amir1111111 : ۲۰م خرداد ۱۳۹۶ در ساعت ۱۳:۴۳

میانگین پست در روز
    0.43
    تشکرشده 451 بار در 280 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1111111 نمایش پست ها
    سلام اگر مشکل از رم باشه ، پس چرا در ویندوز xp این مشکل وجود ندارد ؟ نمیشه که رم برای یکی از ویندوزهای نصبی درست کار کنه و برای یکی دیگر نه ؟! ایا پارتیشن بندی که خدمات کامپیوتری انجام داده و توضیحاتش رو نوشتم درسته ؟ کم و کسری نداره ؟ رم رو تست کردم ، مشکلی نداشت ...
    وقت بخیر دوست عزیز

میتونید از آپدیت خود ماکروسافت استفاده کنید همچنین دقت کنید روی ویندوز سون سرویس پک یک نصب باشد.

[تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند لینکها را مشاهده نمایند.]

مرسی
    لطفا هنگامی که درخواستهای خود را مطرح می نمایید حتما ذکر بفرمایید که نرم افزار را از داخل کدام پک نصب کرده اید ( ورژن پک روی جلد قید شده است ) و یا اگر از محصولاتی به غیر از پک استفاده میکنید لطفا از روی جلد کاغذی زیر آرم گردو کد محصول را ارسال کنید همچنین نوع سیستم عامل شما چیست تا سریعتر به مشکل شما رسیدگی شود.

اگر از مطالب قید شده استفاده کردید لطفا کلید تشکر را فشار دهید.

کاربر مقابل از Ultimate عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

میانگین پست در روز
    0.02
    سیستم عامل
    تشکرشده 7 بار در 3 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Ultimate نمایش پست ها
    وقت بخیر دوست عزیز میتونید از آپدیت خود ماکروسافت استفاده کنید همچنین دقت کنید روی ویندوز سون سرویس پک یک نصب باشد. [تنها کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند لینکها را مشاهده نمایند.] مرسی
    سلام من با برنامه پرتابل BSV متوجه شدم که کد ارور 0x00000116 هست . توی یکی از سایتها انواع ارورهای مربوط به صفحه ابی رو لیست کرده بود که روی هر کدوم کلیک میکردی به صفحه جواب مایکروسافت میرفت . اونجا دیدم درباره این ارور نوشته Bug Check 0x116: VIDEO_TDR_ERROR به احتمال زیاد مشکل از همین باشه ، میشه بفرمایید من الان باید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کارهای زیر رو انجام دادم اما نتیجه ای نگرفتم : روی یک درایو دیگر دوباره ویندوز 7 نصب کردم و فقط برنامه های ++c و netframwork و درایور کارت گرافیک رو نصب کردم . مشکل حل نشد . چند تا برنامه مثل win thruster نصب و اجرا کردم اما نتیجه ای نگرفتم . رم رو تست کردم سالمه . هارد دیسک هم تست کردم اونم سالمه . ضمن اینکه در ویندوز xp با این مشکل مواجه نیستم و فقط توی ویندوز 7 هست که هایبرنت مشکل داره . علتش چی می تونه باشه و چکار باید کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینکه گفتین اپدیت کن ، چی رو اپدیت کنم و از کجا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا واضح تر بفرمایید ، توی صفحه ای که لینک دادین چیزی برای دانلود کردن یا اپدیت کردن نبود و فقط توضیحاتی داده شده بود که خیلی هم سر در نیاوردم . چند روز هست که دنبال حل این مشکل هستم اما انگار قرار نیست درست بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میانگین پست در روز
    0.02
    سیستم عامل
    تشکرشده 7 بار در 3 ارسال

بالاخره مشکل حل شد. در همین انجمن دوستی راه حل رو توضیح داده بود .مشکل BSOD همان صفحه ی مرگ یا بلو اسکرین هستشمن خودم همین الان این مشکل رو داشتم با نرم افزار بلو اسکرین ویو فهمیدم که کارت گرافیکم و فایل nvlddmkm.sys مشکل داره با سرچ در نت این رو فهمیدم ترجمه شده توسط خودم تاکیید میکنم که حتما باید مشکل nvlddmkm.sys باشد آن هم در کارت گرافیک انویدیابه عنوان مثال من مشکلم را از نرم افزار به صورت فایل txt خارج کردم مشکل آن nvlddmkm.sys in nvidia هستش ======================================= حل مشکل ابتدا آخرین درایور کارت گرافیک را دانلود کنید دوم برید به این مسیر C:\Windows\System32\Drivers و nvlddmkm.sys رو تغییر بدید به nvlddmkm.sys.old سوم برید به محل نصب کارت گرافیک انویدیاتون و nvlddmkm.sy رو سرچ کنید چهارم اونو کپی کنید در دستکاپتون پنجم cmd را اجرا کرده و این نوشته را بزنید chdir Desktop سپس EXPAND.EXE nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys یا expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys تایپ کرده ششم یک فایل به نام nvlddmkm.sys بعد از انجام مرحله پنج در دسکتاپ بوجود می اید هفتم فایل بوجود آمده را درC:\Windows\System32\Drivers کپی کرده و nvlddmkm.sys.old را حذف کرده ---------------------------------------------------------------------------------------------- اگر مشکل داری نرم افزار بلو اسکرین ویو را دانلود کرده --------------------------------------------------------------------- آموزش ابتدا نرم افزار را اجرا کنید سپس رو اخرین زمانی که این موضوع رخ داده کلیک کنید شاید ماله شمل اسم دیگری داشته باشد ولی ماله من این است 062714-21886-01.dmp در زمان 06/27/2014 03:08 ب.ظ سپس روی فایل کلیک کرده تا در حالت انتخاب باشد سپس روی file کلیک کرده (منوی های بالا) سپس گزینه اول را بزنید حال مشکل شما در حالت فایل txt ذخیره شد محتویات فایل را اینجا گذاشته تا کمک کنیم
    ویرایش توسط amir1111111 : ۲۳م خرداد ۱۳۹۶ در ساعت ۰۴:۳۰